MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Łapskie Betlejem. Wigilia miejska w Łapach [ZDJĘCIA]

red
Zdjęcia z Miejskiej Wigilii w Łapach
Zdjęcia z Miejskiej Wigilii w Łapach UM Łapy
Było wspólne śpiewanie kolęd, modlitwa pod przewodnictwem Ks. Biskupa Stanisława Stefanka, świąteczne życzenia i dzielenie się opłatkiem. W niedzielę 18 grudnia na Placu Niepodległości w Łapach odbyła się Miejska Wigilia. Aby spotkanie miało jeszcze bardziej świąteczny charakter strażacy z OSP Łapy-Dębowina przygotowali kotły pełne kapusty z grzybami i gorącą herbatę.

- Życzę Państwu zdrowych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz dużo wzajemnej życzliwości nie tylko w tym pięknym świątecznym czasie, ale także w całym następnym roku. Przyjmijmy narodziny Chrystusa jako wydarzenie zdolne odnowić nasze życie - takie życzenia świąteczne przekazała mieszkańcom burmistrz Urszula Jabłońska wspólnie z przewodniczącym Rady Miejskiej w Łapach Sławomirem Maciejewskim.

Serdeczne życzenia popłynęły także od gości wśród których byli m.in. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, Poseł na Sejm RP Dariusz Piontkowski, Komendant Główny PSP w Warszawie Leszek Suski, Podlaski Komendant Wojewódzki PSP Jarosław Wendt i jego zastępca Piotr Pietraszko, zastępca Komendanta Miejskiego PSP Dariusz Koc, Komendant PSP JRG w Łapach Robert Dzierżek, Komendant Miejski Policji w Białymstoku Wojciech Macutkiewicz, Komendant Komisariatu Policji w Łapach Łukasz Głowacki oraz zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Jacek Spyrka.

Organizatorzy zadbali o świąteczny nastrój. Razem z dziećmi z Ogniska Muzycznego i chórem „Łapskie Nutki” śpiewano kolędy. Na scenie można było obejrzeć jasełka „A ja czekam na Ciebie mój Jezu…”, w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Świat w kolorach” i seniorów z Dziennego Domu Senior-Wigor w Łapach. Wśród zgromadzonych przechadzał się Święty Mikołaj, rozdając słodkie upominki. Jak tradycja nakazuje był także bożonarodzeniowy żłóbek.

Przy organizacji miejskie wigilii brali udział strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Łapach-Dębowinie, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy i Świetlicy Socjoterapeutycznej, domownicy Dziennego Domu Senior-Wigor w Łapach oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach, Dom Kultury w Łapach, Zespół Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach, pracownicy ZWiK

Organizatorzy dziękują również również PSS Społem w Łapach za podarowanie chleba na Miejską Wigilię i łapskiej Spółdzielni Mleczarskiej za produkty potrzebne do wypieku świątecznych ciasteczek. Ognisku Muzycznemu działającemu przy Domu Kultury w Łapach oraz chórowi „Łapskie Nutki” dziękujemy za przepiękną oprawę muzyczną. A mieszkańcom za wspaniałą atmosferę, którą swoją obecnością stworzyli podczas Miejskiej Wigilii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Seria pożarów Premier reaguje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lapy.naszemiasto.pl Nasze Miasto